Certyfikowane szkoleia

Odwiedzającym moją stronę dzień dobry mowi Teresa Oleksy. Wspólnie z gronem konsultantów prowadzimy szkolenia biznesowe, kursy menedżerskie , szkolenia techniczne , sprzedażowe dla ludzi biznesu, oraz kursy weekendowe dla studentów . Nasze międzykulturowe spotkania przygotują Ciebie i Twoich pracowników, lub dzieci na wyjazdy i do codziennego życia w innym kraju.

Już w latach studenckich interesowałem się bardzo wszystkim, co było związane z HR, co umożliwiło mi znaleźć wymarzoną pracę w agencji funkcjonującej w obszarze kadrowym i pracowniczym. Kolejne firmy to doświadczenia i umiejętności, ale także coraz to nowe etapy zawodowej kariery. W czasie swojej pracy zajmowałam się na przykład procesami rekrutacji na wiele stanowisk, a oprócz tego tworzeniem programów lojalnościowych. Na dzień dzisiejszy rozpoczęłam owocną współpracę z kilkoma uczelniami w charakterze eksperta spraw pracowniczych.

Rozszerzając poprzez kursy i szkolenia zawodowe kompetencje zdecydowałam się ukończyć szkołę trenerów. Dzięki tej decyzji samodzielnie mogę szkolić różne zainteresowane osoby z obszarów rekrutacyjnych, uwzględniając w tym wszystkim tematykę związaną z prawem. Jednym z bardziej interesujących momentów w przeciągu wielu lat mojej pracy były warsztaty z obszaru employer brandingu, jakie były zaplanowane przez okres dwóch lat dla słuchaczy Politechniki Krakowskiej. Obecnie jestem cenionym wykładowcą na Politechnice Wrocławskiej i Akademii Pedagogicznej.

W wykonywaniu obowiązków zawodowych bardzo się przydaje zdobyte wykształcenie, skończyłam z wyróżnieniem prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Przez dłuższy okres czasu nie bardzo wiedziałam, czy ukończone prawo pracy może się chociaż trochę przydać podczas pracy zawodowej. Ale dość szybko przekonałam się jedna, że wiedza, którą z takim trudem zdobyłam bywa bardzo pomocna, staram się również poświęcać sporo czasu na jej rozszerzanie w każdy możliwy sposób.

Przez to właśnie postanowiłam podjąć naukę na studiach doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej. W chwili obecnej udało mi się skończyć dwa lata, i zastanawiam się się nad terminem obrony przewodu doktorskiego. Jest we mnie przekonanie, że ukończenie z pozytywnym wynikiem studiów, które mi się tak podobają zapewni mi naprawdę dużo możliwości zawodowych.

Wiedzą, którą udało mi się zdobyć dzielę się bardzo chętnie, aktywnie udzielając prelekcji w licznych konferencjach branżowych. Chętnie też współpracuję z różnymi mediami, w których przedstawiam wypowiedzi eksperckie na zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Dodam jeszcze że jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieci. Dwaj moi mali synowie momentami są wprawdzie naprawdę męczący, lecz obserwowanie jak szybko wzrastają, jak cały czas się uczą coraz to nowych rzeczy i eksperymentują ze wszystkim, czym się da to coś, co jest dla mnie bardzo ważne. Szczęśliwie dałam radę pogodzić zajmowanie się rodziną z ciekawą pracą, z czego jestem niezmiernie szczęśliwa.